پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

گلایه دکتر محمدبیگی در برنامه تهران ۲۰؛

چرا بند بیمه خدمات سلامت روان در برنامه هفتم توسعه حذف شده است؟؟

دکتر فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ با محوریت بررسی سلامت روان در برنامه هفتم توسعه:

🔻با وجود آنکه کمیسیون بهداشت و درمان با پیشنهاد بنده در خصوص اضافه شدن بند بیمه خدمات سلامت روان به برنامه هفتم توسعه موافق و آن را تصویب کرد اما این بند مهم در کمیسیون تلفیق به سبب هزینه دار بودن حذف گردید که به این امر اعتراض و از همکاران خود و نماینده دولت گلایه مندیم.

🔻نظام بیمه‌ای اگر پشتیبان خدمات گرانبهای مشاوره و روانشناسی نباشد، بسیاری از مردم در سطوح مختلف امکان استفاده از این خدمات را نخواهند یافت. این در حالی است هزینه پیشگیری همیشه کمتر از هزینه درمان است و باید دوراندیشانه به موضوع نگاه کنیم. اگر سلامت نسل آینده، مادر و کودک و سلامت خانواده برای ما مهم است، باید برای آن هزینه کنیم. دولت باید این بند را در هزینه‌های خود ببیند.

🔻 متاسفانه از یک سو لایحه دولت ضعیف بود و فاقد بیمه سلامت روان و از سوی دیگر پیشنهاد از طرف مجلس با با بهانه ای چون اصل ۷۵ (هزینه بر بودن) رد شد. اگر شبکه دسترسی را رایگان و گسترده کنیم و این ادغام کامل در شبکه صورت بگیرد و خدمات رایگان مشاوره و روانشناسی ارائه شود، بی شک می توان بهترین خدمات را به مردم ارائه نمود و سلامت روان جامعه را تامین کرد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید