پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

پیگیری پروژه چشمه نور در دیدار دکتر محمدبیگی با رئیس سازمان انرژی اتمی کشور

دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم عزیز قزوین، آبیک و البرز در دیدار با دکتر اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور (دوشنبه اول خرداد) با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروه راهبری پروژه چشمه نور در سطح ملی و استانی خواستار اهتمام جدی دولت برای اجرای پروژه راهبردی و پیشران فن آوری چشمه نور در کشور شد و گفت: تشکیل کارگروه راهبری می‌تواند نقطه عطف جهش در اجرای این پروژه مهم باشد. پروژه عظیم چشمه نور در صورت راه‌اندازی بیش از ۲۰۰ دانشمند و ۲ هزار محقق و پژوهشگر را در ۲۷ رشته علمی با رویکرد پژوهشی در راستای رشد فن آوری و اقتصاد در خود جای می‌دهد. متاسفانه علی رغم تصویب بودجه ۲۵۰ میلیارد تومانی برای این امر در سفر ریاست‌جمهوری به استان، عملاً شاهد کم کاری سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبار لازم آن هستیم.

🔻دکتر محمدبیگی بر لزوم درک موقعیت حساس چشمه نور و نقش آن در آینده علمی و اقتصادی کشور همچنین پیگیری ویژه استاندار محترم، نمایندگان و نخبگان در سطح سران سه قوا تاکید و از دکتر اسلامی جهت بازدید از پروژه چشمه نور و مرکز پرتوفرآیند نوین در استان و پیگیری مستقیم این موضوع دعوت کرد.

🔰رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با تقدیر از پیگیری های مجدانه دکتر محمدبیگی برای این پروژه، قول مساعد برای پیگیری این پروژه مهم داد و بر همکاری ویژه وزارت علوم، پژوهشگاه دانش‌های بنیادین و معاونت علمی و فناوری برای پیشرفت پروژه چشمه نور تاکید کرد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید