پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

دکتر محمدبیگی در صحن علنی شورای اسلامی قزوین:

وحدت و همدلی؛ حلال بسیاری از مشکلات است

ثبت جهانی بازار سنتی قزوین گامی بلند در معرفی این میراث با ارزش دیار مینودری

🔻دکتر فاطمه محمدبیگی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در صحن علنی شورای اسلامی شهر قزوین که با حضور اعضا و جمعی از اصناف و معتمدین بازار قزوین برگزار شد، گفت: اخلاق و مظهر کرامت و ریش سفیدی و وفای به عهد را در بازار قزوین می بینیم. بازار سنتی قزوین هویت شهر قزوین است و وضعیت کنونی آن زیبنده خریدار و کسبه نیست. بازاریان و اصناف در حوزه جوانی جمعیت نقش مهمی دارند و می توانند با حمایت و همراهی خود با خانواده های پرجمعیت به این حوزه کمک کنند.

🔻 توسعه فیبرنوری در سطح بازار در راستای اجرای شهر هوشمند و تسهیل در خرید و فروش اینترنتی همچنین تهیه طرحی برای احیاء و بازسازی بازار سنتی قزوین را باید پیگیری کرده‌ و در سطح ملی با تعاملات برای جذب اعتبار و اجرای آن تلاش نماییم، چرا که بازار سنتی قزوین قدمت و معماری زیبا و باارزشی دارد و می توانیم با بهسازی متناسب با میراث فرهنگی برای ثبت جهانی آن اقدام نماییم.

🔻 از اقدام شورا و شهرداری قزوین در احداث ۱۲ کیلومتر کمربندی آیت اله باریک قدردانی می کنم، این کمربندی شهر را از برخی معضلات ترافیکی نجات داده، انتظار ما این است که برای کمربندی غرب نیز اقدامات خوبی با سرعت بیشتری انجام شود.

🔻 در سایه وحدت و همدلی شورا و شهرداری و آرامش و صبر می توان مشکلات را حل نمود و لذا باید با وحدت اقدامات را پیش برد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید