پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

دکتر محمدبیگی در جمع تشکل های کارگری و بازنشستگی استان:

نیازمند رسیدگی ویژه به معیشت کارگران هستیم

کارگران و کارمندان در پرداخت مالیات مظلوم واقع شده‌اند

🔊دکتر فاطمه محمدبیگی عضو فراکسیون کارگری و رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در نشست تعاملی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با نمایندگان فعلی و منتخب استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین به مناسبت هفته کار و کارگر:

🔻 جامعه امروز جامعه تعاملی بوده و تعامل لازمه رسیدن به موفقیت است، باید سبد معیشت و سبد تورم محاسبه شده و قانون را به اجرا بگذاریم. امروز نیازمند رسیدگی ویژه به معیشت کارگران هستیم، بارها گفتیم اما شنیده نشد. انتظار نداشتیم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه شورای عالی کار را بر گردن مجلس بیندازد.

🔻رعایت عدالت در شنیدن صدای کارگران اهمیت دارد، جامعه کارگری همیشه پای واقعیت‌ها ایستاده و صبورترین قشر است. باید تمام کارگاه‌ها ایمنی کار را رعایت کنند، نمی‌شود به هر قیمتی کارگر را زیر گیوتین برد تا یک لقمه نان سر سفره ببرد.

🔻اجرای ماده ۴۱ قانون کار برای کارگران و ماده ۹۶ برای بازنشستگان یک مطالبه کاملا عادی، ساده و قانونی مجلس است و باید به جد در دستور کار دولت و وزارت کار قرار گیرد.

🔻 جامعه کارگری و کارمندی در پرداخت مالیات مظلوم هستند و گاه چند باره مالیات پرداخت می‌کنند. باید چالش‌های مالیاتی اقشار کم‌درآمد و کارگری بررسی و برای اصلاح به مجلس ارجاع شود.

🔻هنوز کارگران با مشکل قراردادها مواجه هستند و برای تبدیل وضعیت کارکنان دولت، برخی ارگان‌ها چوب لای چرخ مجلس می‌گذارند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید