پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

دکتر محمدبیگی در تشریح جزئیات تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت:

مطالبه میلیون‌ها نفر از کارکنان ادارات، اجرای این مصوبه است

دکتر فاطمه محمدبیگی، نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۰ صدا و سیمای مرکز قزوین با اشاره به تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس یازدهم گفت: الحمدالله با تلاش مستمر دو ساله و پیگیری‌های فشرده در مجلس یازدهم بالاخره این قانون که آرزوی میلیون‌ها نفر از کارکنان ادارات بود، اما از تبعیض در حقوق و دستمزد و نبودن امنیت و ثبات شغلی رنج می‌بردند، پایان داده شد.

🔻این قانون یک ماده واحده و ۹ تبصره دارد که با ۱۷۳ رای موافق به تصویب رسید. دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ خدمات کشوری موظفند ۶ ماه پس از ابلاغ این قانون، قرارداد کار معین با نیروهایشان منعقد کنند. سازمان اداری و استخدامی هر ۶ ماه باید به مجلس گزارش دهد و با اجرای این قانون عملاً شاهد حذف شرکت‌های واسط که روی آن‌ها نظارت نمی‌شد خواهیم بود. جلوگیری از رانت، شفافیت و عدالت را با این مصوبه شاهد خواهیم بود و دستگاه ها حق استخدام نیروی شرکتی را نخواهند داشت. همچنین در قانون برای مستنکفین در اجرای این قانون مجازاتی چون حبس و انفصال از خدمت در نظر گرفته شده است.

🔻این قانون یک تحول اداری را در نظام اداری استخدامی کشور به دنبال خواهد داشت. اجرای این قانون مطالبه میلیون ها نفر از کارکنان دولت است و این مصوبه مجلس لبیکی به این مطالبه مهم است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید