پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

بازخوانی قیام 7 دی 57 قزوین در صحن علنی مجلس؛

دیدار مردم قزوین با رهبر انقلاب را پیگیر هستیم

#نطق‌هاوتذکرها فیلم || بخش سوم

دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم عزیز قزوین، آبیک و البرز در تذکری در نشست علنی روز یکشنبه ۴ دی ماه مجلس شورای اسلامی، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت:

حماسه هفت دیماه مردم قزوین در سال ۵۷ متاسفانه مظلوم واقع شده است. عظمت این رویداد تاریخی در پیش از انقلاب و جنایت رژیم پهلوی در کشتار و زیر گرفتن دانش آموزان و کودکان و مردم قزوین توسط تانک ها، به حدی بود که امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیامی ضمن تقدیر از ایستادگی مردم قزوین بر عدم پرداخت مالیات به رژیم منحوس ستمشاهی تاکید کردند. این واقعه تاریخی در قزوین، یک مرحله مهمی از قیام انقلابی مردم در سال ۵۷ به شمار می رود.

متاسفانه آنگونه که باید این برگ از تاریخ استان قزوین توسط متولیان فرهنگی و مسئولان مرتبط معرفی نشده است است و حتی علی رغم پیگیری ها ما به مانند سایر قیام های کشور موفق به دیدار با مقام معظم رهبری در سالروز قیام ۷ دی قزوین نشده ایم لذا لازم است نهادهای فرهنگی بیشتر به آن بپردازند.

لازم به ذکر است ثبت این روز به عنوان روز قیام تاریخی مردم قزوین در تقویم رسمی کشور، ساخت نمادهای شهری، تهیه و انتشار محصولات هنری و در رأس همه این امور دیدار مردم خطه مینودری با رهبر معظم انقلاب از موارد مورد پیگیری دکتر محمدبیگی در ۲ سال گذشته به شمار می‌رود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید