پایگاه اطلاع رسانی دکتر فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

حمایت قاطع دکتر محمدبیگی از مادران پزشک در صحن مجلس؛

طرح تعهد خدمت پزشکان به ازای هر فرزند، ۶ ماه کاهش یافت

#نطق‌ها_و_تذکرها

در جریان رسیدگی به طرح اصلاحیه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در راستای برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، با موافقت نمایندگان مقرر شد برای متعهدین مشمول این بند به ازای تولد هر فرزند پس از تصویب این قانون ۶ ماه از مدت تعهد خدمت کسر شود. همچنین در صورت تقاضای زوجین متعهد از طریق سامانه مربوطه، با موافقت وزارت بهداشت محل خدمت آنان در مناطق کم برخوردار مورد تعهد یکی از زوجین یکسان شود.

دکتر فاطمه محمدبیگی رئیس فراکسیون حمایت از خانواده و عضو کمیسیون بهداشت در صحن علنی مجلس روز ۴ دی ماه، ضمن دفاع از مقام مادری و الزامات مادری پزشکان با مخالفت شدید کاهش میزان مرخصی پزشکان به ۳ ماه تاکید کرد: مطالبه جدی ما لحاظ کردن قانون کاهش ۶ ماهه طرح تعهد پزشکان به ازای هر فرزند برای تمامی پزشکان، پیراپزشکان سهمیه مناطق محروم و … است.

لازم به ذکر است، طبق پیش‌نویس پیشنهادی، میزان مرخصی زایمان برای گروه پزشکی مشمول قانون عدالت آموزشی ۶ ماه است که یکی از نمایندگان خواستار کاهش این میزان به ۳ ماه در صحن علنی شد.دکتر محمدبیگی با ارائه ادله لازم، خواستار توجه ویژه و حمایت نمایندگان از پزشکان مادر شد که خوشبختانه این موضوع مورد توجه نمایندگان محترم قرار گرفت و نهایتا مرخصی۶ماه برای آنان بتصویب رسید. این امر برای کلیه زنان شاغل در قانون حمایت از خانواده ۹ماه است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید